Faaliyetlerimiz

Faaliyetlerimiz
 
Alüminyum Sac
Cam Yünü
Flex
Galvaniz Sac
Taş Yünü
Vana Ceketi
Alüminyum Sac
 
 Uzun servis ömrü, dizayn esnekliği, iyi şekillendirebilme, yüksek izolasyon gücü, hafiflik, dekoratif görünüm, korozyana karşı direnç, dayanıklılık, yüksek güç/ağırlık oranı ve çevreye karşı duyarlılık özellikleri sayesinde izolasyon sektörünün öncelikli tercihi olmaya devam etmektedir.
 
Cam Yünü
 
 Yerli olarak temin edilen, inorganik hammadde olan silis kumunun 1200ºC - 1250ºC’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.
Isı yalıtım, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliği de sağlamaktadır.
Isı iletkenlik beyan değeri λ≤0,040/mK’dir
Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir
Kullanım sıcaklığı -50 / +250ºC aralığındadır. Bağlayıcısız cam yünü ürünler 500°C’ye kadar kullanılabilmektedir. Ayrıca -200 / +400ºC aralığında kullanılan özel cam yünü ürünler de üretilebilmektedir.
Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz
Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz.
Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez
Higroskopik ve kapiler değildir.
  Alman Normu olan DIN 4102’ye ve Türk Standardı TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A sınıfındandır.
Saint – Gobain Isover, Fransa TEL Lisansı ile üretilmektedir.
BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği  Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
TS 901 – 1 EN 13162 Standardına tabi İzocam Camyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/ EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.
 
Flex
 
 
Elastomerik kauçuk esaslı boru ve levha yalıtımı malzemesi. Soğutma ve Isıtma tesisatlarında,havalandırma kanallarında ve sıhhi tesisatlarda kullanılmak üzere üretilen malzemedir. Mükemmel λ ve µ değerlerine sahip, yüksek su buharı difizyon direnç katsayısı,yumuşak ve esnek, yangına maksimum dirençli Isıtma ve Soğutma tesisatlarının vazgeçilmez yalıtım
malzemesidir. Soğutma tesisatları, ısıtma tesisatları, havalandırma kanalları, sıhhi tesisatlar, boruların donmaya karşı korunmasında, boruların terlemeye karşı korunmasında kullanılır.
Galvaniz Sac
 
 Rulo veya istif halindeki galvanizli sacların ıslanarak aralarına su girmesi veya ortam şartlarından dolayı nem oluşması iki sac arasında galvanik pil oluşturarak “Beyaz Pas” adı verilen çinko bileşiklerini meydana getirir Bu durum, çinko kaplamanın incelmesine ve zamanla yok olmasına neden olarak, Beyaz pas oluşumunun engellenmesi için aşağıdaki önemlerin alınması şarttır. Nakliye sırasında malzemenin kesinlikle ıslanmaması gerekmektedir. (Fabrikamızda brandası örtülmeyen nakliye araçlarına sevk izni verilmez) Galvanizli saclar mutlaka kapalı depolarda muhafaza edilmeli; yağmur, su ve nemden korunmalıdır.(Gerekirse üzeri hava dolaşımını engellemeyecek şekilde su geçirmez örtülerle örtülmelidir.) Galvanizli saclar yerden rutubet almayacak şekilde takoz veya paletlerin üzerine konulmalı ve yerle teması kesilmelidir. Stoklama alanlarında aşırı sıcaklık farkı olmamalıdır.(max.10 C) Stoklama alanlarında hava dolaşımı olmalı ve rölatif rutubet %70’ten fazla olmamalıdır. Stoktaki malzemeler iki ayda bir elden geçirilmeli ve gerekirse yüzeyleri silinmelidir. Çatı ve cephe kaplamaları resimleri verilen döşeme şekillerine uygun bir şekilde yapılmalı, yağmur suyunun akışını sağlayacak gerekli açının verilmesi sağlanmalıdır.
 
Taş Yünü
 
 Yerli olarak temin edilen inorganik hammadde olan bazalt taşının 1350°C-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.
Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenleme ve yangın yalıtımı maksadıyla kullanılmaktadır.
Isı iletkenlik beyan değeri λ≤ 0,040 W/mK’dir.
Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir.
Kullanım sıcaklığı -50/+600, -50/+650°C aralığındadır.
Sıcağı ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.
Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz.
Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez.
Higroskopik ve kapiler değildir.TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler”olan A sınıfındandır.
Saint-Gobain Isover Grünzweig+HartmannAlmanya Sillan Lisansı ile üretilmektedir.
BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
TS 901-1 EN 13162 Standardına tabi İzocam Taşyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmenliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.
 
Vana Ceketi
 
 Vana Ceketleri, armatürlerin (vana, pislik tutucu, çek valf, kompansatör, eianjör, su tanki vb.) sıcak hatlarda ısı kaybını en aza indirmek, soğutma hatlarında ise ısı kazancını azaltmak, yoğuşma ve terlemeyi önlemek için kullanılırlar. Vana Ceketleri sıcak hatlarda rabitz tel kaplı kaya yünü, soğuk hatlarda ise elastomerik kauçuk köpüğünün, cam elyafından imal silikon kaplı kumaşı ile armatürlerin ölçüsüne göre dikilmesiyle üretilirler. Dikiş iplikleri ise, kopma dayanimi yüksek, kevlar ipliklerdir.
 
 
VANA CEKETİ UYGULAMA ALANLARIMIZ
 
• Isıtma soğutma tesisleri
• Kazan daireleri
• Buhar tesisatları
• Kızgın yağ hatları
 
 
VANA CEKETİNİN AVANTAJLARI
 
• Yüksek ısıysa dayanıklıdır
• Sökülüp takılmaları kolaydır
• Defalarca kullanılabilirler
• Montaj maliyetleri çok düşüktür
• Yanıcı değildirler
• Dar alanlarda kolayca uygulanabilirler
• Uzun ömürlüdürler
• Ekipmanın ömrünü uzatırlar
• Asbest ve kanserojen madde içermezler
• Isı yalıtımıyla yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlarlar
• Soğutma sistemlerinde yoğuşmayı önlerler
• Yakıt buharına dayanıklıdırlar
• Atmosfer koşullarına dayanıklıdırlar
• Yağ, su ve zayıf asitlere dayanıklıdırlar
• Kısa sürede kendini amorti ederler